Bartosz Czajka

Fizjoterapeutra

Po ciężkim wypadku w następstwie którego spędziłem niemalże rok w szpitalu w Wielkiej Brytanii postanowiłem swoje życie poświęcić na to by pomagać osobom chorym. Tytuł magistra fizjoterpii zdobyłem na wydziale wojskowo-lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Na swojej drodze w 2010 los skierował mnie na szkolenie prowadzone przez Radka Składowskiego – człowieka, który stworzył i wciąż rozwija autorską metodę leczenia manualnego.

Jako młody fizjoterapeuta chciałem zapisać się na kartach historii jako terapeuta sportowy. Jednak szybko zrozumiałem, że mam ogromną szanse współtworzyć projekt, który niesię ze sobą możliwość pokazania wielu polskim i zagranicznym terapeutom jak bardzo naszą terapią możemy pomóc i ułatwić życie naszym pacjentom a przy tym cieszyć się swoją skutecznością. Twierdzę ,że koncepcja lek.ortopedy Radka Składowskiego już zapisała się w historii polskiej medycyny manualnej.

Osobą niezbędną , brakującym ogniwem mojej drogi zawodowej ,okazała się postać młodego fizjoterapeuty pasjonata – Sławka Mokrzyckiego , który bezinteresownie poświęcił swoje życie i karierę aby przedstawiać światu fizjoterapeutycznemu fenomen konceptu opracowanego przez Radka Składowskiego.

Znaczącą role w mojej karierze zawodowej zawsze odgrywała postać Aleksandra Bieleckiego . Persony , która zdobyła w swojej karierze to o czym marzą młodzi ludzie – reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej jako sportowiec a pózniej jako światowej klasy fizjoterapeuta. W chwili obecnej mam zaszczyt być asystentem na szkoleniach autorskich dr. Bieleckiego.

Od ponad 10 lat prowadzę swoją własną praktykę fizjoterapeutyczną w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie na co dzień pracuję z pacjentami ortopedycznymi i neurologicznymi. Jestem również instruktorem i asystentem szkoleń prowadzących przez lek. ortopedę Radosława Składowskiego

W przeciągu tego czasu w spalskich lasach, wyszkoliłem wielu fizjoterapeutów pracujących w naszym zawodzie w Polsce jak i za granicami. Szkoliłem niejednokrotnie fizjoterapeutów PZPS, PZLA, PZPN reprezentujących nasz kraj na arenach międzynarodowych.

Mam to ogromne szczęście że moja praca zawodowa jest zarówno moją pasją i sposobem na życie . Pomaganie innym w powrocie do zdrowia i swoich codziennych obowiązków daje mi ogromną satysfakcje a także jest mobilizacją do dalszego doskonalenia się. Uważam, że logicznie prowadzona rehabilitacja jest procesem trudnym i wymagającym poświęcenie zarówno od pacjenta jak i terapeuty.