Klawiterapia

Metoda usprawniania klawiterapią oparta jest na wiedzy o anatomii i fizjologii układu nerwowego,odruchu nerwowym,reakcji naczynioruchowej,sprzężeniu zwrotnym a przede wszystkim samoregulacji. Twórcą tej metody jest polski psycholog dr.Ferdynand Barbasiewicz .

Natomiast dr.Aleksander Bielecki – fizjoterapeuta,osteopata udoskonalił metodę poprzez wprowadzenie technik własnego konceptu przy użyciu (łac .clavi) gwożdz czy klawików, które okazały się niezwykle skuteczne w jego codziennej praktyce terapeutycznej.

Metoda polega na stymulowaniu klawikami punktów, które mają szerokie oddziaływanie na większość procesów zachodzących w naszym organizmie. Opiera się ona głównie na znoszeniu patologii i wspomaganiu samoregulacji w różnych stanach jak i okresach chorobowych. Przewagą klawiterapii nad innymi metodami pracy z pacjentem bólowym jest wysoka wręcz natychmiastowa, poprawa samopoczucia osoby poddawanej zabiegowi. W mojej praktyce gabinetowej z uwagi niestety na określony czas pracy z pacjentem wyspecjalizowałem się w wykorzystywaniu technik opracowanych przez wyżej wspomnianych prekursorów tejże metody w znoszeniu zaburzeń wywołujących ból.

Zabiegi klawiterapii są niezwykle skuteczne chorobach neurologicznych. W moim gabinecie techniki klawi terapii stosowane są głownie w terapiach przeciwbólowych: bóle kręgosłupa, bóle barku.

Pozostałe specjalizacje